Masaże

Masaż klasycznyMasaż relaksacyjnyMasaż sportowyAntycellulitowy/ujędrniającyMasaż leczniczyMasaż dla kobiet w ciążyTerapia powięziowa FDMTapingMasaż WORK-SITE

Masaż klasyczny to najpopularniejszy zabieg. W zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych czy ginekologicznych. Znajduje też zastosowanie
w ogólnych problemach zdrowotnych zarówno
u dzieci, jaki i dorosłych. Skutkiem zabiegu jest regeneracja i zwiększenie elastyczności mięśni, poprawa krążenia krwi i limfy oraz poprawienie wyglądu skóry.


Masaż relaksacyjny łączy zalety masażu klasycznego i energetycznego, pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi. Wykonywany jest powolnymi ruchami
o działaniu antystresowym i uspokajającym. Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania, m.in. bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność. Jest wymarzonym elementem prawdziwego wypoczynku.


Masaż sportowy stał się niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym. Masaż zmęczonych mięśni pomaga rozluźnić je i zapobiega późniejszym uszkodzeniom. Jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć, np.
w wieloetapowych wyścigach kolarskich czy wielodniowych turniejach siatkarskich czy koszykarskich.


Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud. Polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, ma za zadanie rozbicie
i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Działa ujędrniająco na ciało. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.
Do zabiegów wyszczuplających należą:

1. Ujędrnianie
2. Modelowanie sylwetki
3. Drenaż limfy
4. Masaż izometryczny


Masaż leczniczy oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym celem jest leczenie zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne.

 

 

 


Masaż kobiet w ciąży ma charakter relaksujący, wzmacniający oraz łagodzący.Bezpieczeństwo stosowania tego zabiegu w przypadku każdej ciężarnej kobiety należy skonsultować z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę.

Właściwości masażu dla kobiet w ciąży:
1. Ma działanie uspokajające i wyciszające.
2. Zmniejsza napięcie mięśniowe.
3. Wpływa na poprawę wyglądu skóry.
4. Zapobiega powstawaniu rozstępów skórnych.
5. Łagodzi dolegliwości bólowe.
6. Przynosi ulgę w razie występowania obrzęków i opuchlizn.
7. Poprawia samopoczucie.
8. Poprawia krążenie, dotlenia i regeneruje.
9. Wpływa pozytywnie na równowagę hormonalną organizmu.
10. Pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała.
11. Przygotowuje ciało do porodu.
12. Wspiera proces zmniejszania się macicy do rozmiarów sprzed ciąży.

Przeciwwskazania:
1. zapalenie trzustki
2. odmiedniczkowe zapalenie nerek
3. limfadenopatia
4. gestozy
5. niedokrwistość
6. skaza krwotoczna naczyniowa, osoczowa i płytkowa
7. białaczka
8. stan przedrzucawkowy i rzucawka
9. dysfunkcje narządów płciowych: skręt macicy, skręt torbieli jajnika, krwawienia, etc.
10. pierwszy, drugi oraz dziewiąty miesiąc ciąży
11. choroby układu sercowo-naczyniowego
12. cukrzyca ciążowa
13. nadczynność i niedoczynność tarczycy
14. zaburzenia rozwoju płodu, stany patologiczne ciąży: łożysko przodujące
15. przedwczesne odklejanie się łożyska, wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu

Ta rewolucyjna metoda, której twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadająca własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym, łączy w genialny sposób Osteopatię z Ortopedią.

Wiele jednostek chorobowych, kontuzji czy też obrażeń, prowadzi do strukturalnych zmian układu powięziowego (Fascial Distortion), te z kolei mogą manifestować się różnorodnymi dolegliwościami. Typaldos u swoich pacjentów zaobserwował powtarzający się wzorzec mowy ciała i sposób opisywania bólu a obraz ten przyporządkował do 6 dysfunkcji układu powięziowego.

Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta.Fascial Distortion Model znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych. Za pomocą tej metody możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

Taping uważany jest za jedną z metod fizjoterapii. Do jego wykonania używa się plastrów elastycznych i nieelastycznych. Każdy z nich ma inne zastosowanie. Taśmy elastyczne zakłada się w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, usunięcia obrzęku, polepszenia funkcjonowania mięśni i stawów oraz zwiększenia przepływu krwi.

 

 

 

Masaż w biurze to zabieg profilaktyczno-leczniczy, który został stworzony specjalnie z myślą o ludziach wykonujących siedzącą pracę biurową. Zabieg jest krótki, trwa od 15 do 30 minut na osobę i wykonywany jest przez ubranie bez użycia kosmetyków.